Webhely N1 cikk kiemelt kép

Navratil Egyperces

Diák Menedzsment Bajnokság

Rónai Miklós

Egy szakkollégiumi tagokból álló csapat is részt vett a Diák Menedzsment Bajnokság névre hallgató online, gazdasági szimulációs versenyen. Háromfős csoportok mérkőztek meg egymással egy izgalmas csatában, hogy maximalizálják virtuális videojáték-vállalkozásuk értékét.

A DMB összetett szimulációs rendszerre épül. A csapatok különböző paraméterek felett rendelkezhettek, mint például az alkalmazottak fizetése, a felvételi döntések, az IT-infrastruktúrába történő beruházások, a játékok árazása és reklámozása, valamint befektetési projektek kiválasztása. A cél az volt, hogy stratégiai döntéseket hozzanak, és négy időszakon keresztül sikerre vezessék virtuális vállalatukat, hogy a negyedik periódus végén a csoportjukba osztott 5-6 versenytárs közül a legmagasabb cégértéket érjék el, és biztosítsák helyüket a verseny középdöntőjében.

A tesztforduló után a verseny kiélezett volt, minden csapat különböző stratégiákat alkalmazott, hogy túljárjon ellenfelei eszén. Egyes csapatok kiváló minőségű játékok fejlesztésére összpontosítottak, egyesek agresszív árazási stratégiát választottak a piaci részesedés megszerzése érdekében, míg mások a nyereségesség növelése érdekében a költségcsökkentő intézkedéseket helyezték előtérbe. Így a szoros verseny végére a legtalpraesettebb és utóbbi szempontok alapján legsikeresebb csapat lett a győztes.

Összefoglalva, a DMB egy izgalmas és kihívásokkal teli gazdasági verseny volt, amely egyedülálló lehetőséget biztosított a résztvevőknek, hogy próbára tegyék üzleti érzéküket és stratégiai gondolkodásukat. A verseny minden résztvevő számára emlékezetes élményt jelentett, és megmutatta a szimulációs játékokban rejlő lehetőségeket, mint hatékony tanulási eszközöket. A versenyből tanultakat a valós vállalkozói törekvéseikben is alkalmazni fogják a résztvevők, és szívesen részt vesznek majd a verseny jövőbeli kiadásaiban, hogy tovább csiszolhassák képességeiket.