Vitanapon jártunk

Szakkollégiumunk tagjai a Mathias Corvinus Collegium Vitázz! című versenyén hallgatói tanácsadóként segítették igazgatónk, Tanács János munkáját a hétvégén. Az eseményen segítségünkre volt Kovács Tamás végzős ngg hallgató is, akinek a szakdolgozatához járultak hozzá a hallottak.

A két napos versenyen Vecsernyés Erik a tanácsadás mellett segédbíróként is részt vett a nemzetközi színvonalú selejtezőkben.

A versenyen középiskolások mérték össze tudásukat, amely dialektikai és pragmatikai kihívások sora elé állította őket, de derekasan helyt álltak.

A vita után Tanács Jánossal kielemezhettük a látottakat, így tisztább képet kapva a különösen nehéz vitatémáról: ’az iskola feladata a jellem nemesbítése’.

Az MCC-vel igyekszünk a lehető legjobb kapcsolatot fenntartani és bízunk benne, hogy egyszer mi is elhívhatjuk őket egy általunk szervezett vitaversenyre.